Karácsonynak éjszakáján

Minden, ami gyertya

Személy szerint imádom amikor beköszönt az ősz. Hűvös esték, gyönyörű színben tündöklő levelek, és az esti relaxálás gyertyafény mellett. A korai sötétedés legnagyobb előnye, hogy mikor egy fárasztó nap után hazaér az ember, meggyújthat egy gyertyát és kellemes fényével és ellazító illatával tökéletes kikapcsolódáshoz jut. Gyertyát gyújthatunk zenehallgatáshoz, meditáláshoz, filmnézéshez vagy forró fürdőzéshez is. És a karácsonyi hangulat megteremtésében is kiemelkedő szerepet játszik a gyertyafény. 

Manapság már mindenféle gyertyát megkaphatunk. Illatosat, színeset, vicces formát öltőt vagy éppen vízen úszót is. Viszonylag olcsó kellékről van szó, tulajdonképpen bárhonnan beszerezhető és ami a legjobb, hogy könnyen elkészíthető!

Gyertya házilag

Hogyan is készítsünk otthon gyertyát? 

A gyertyakészítés nagy előnye, hogy rengeteg variáció közül választhatunk, így mindennek csak a kreativitásunk és a fantáziánk szabhat határt. Hobbyboltokban lehet kapni gyertyareszeléket, de ha vannak otthon használt gyertyadarabkáink, azt is felhasználhatjuk. A feladat nagyon egyszerű: a lereszelt/összetördelt gyertyadarabokat egy kis lábosba tesszük és megmelegítjük, gyakorlatilag felolvasztjuk. Vigyázzunk mert a gyertya olvadási pontja kb. 60 fok, ne melegítsük túl (a forró gyertyaviasz sérülést okozhat). Lehetőség szerint olyan edényt használjunk amit nem sajnálunk, hiszen nem könnyű kikapargatni a viaszdarabokat a kihűlt edényekből. Úgy is felmelegíthetjük a gyertyánkat, hogy vizet forralunk, majd a reszeléket egy zacskóba helyezzük, melyet a vízzel együtt “forralunk” fel, így az edény tiszta marad, viszont legyünk körültekintőek, az égési sérülések elkerülése végett. Tehát a gyertyaviasz megolvadt, folyós állapotú lesz. Szükségünk van még kanócra. Ezt vehetünk is, de régi gyertyából is kiszedhetjük. Legvégül kiöntőformára lesz szükségünk. Hobbyboltokban kaphatunk kimondottan gyertyaöntéshez használatos különböző formákat, de itt is a kreativitás a vezérlő elv. A kanóc elhelyezését követően (érdemes a kanóc tetejét rögzíteni valamivel, pl. hurkapálcikával, hogy ne essen bele a még folyós gyertyaviaszba) a viaszt önthetjük mécsestartóba, pohárba, bármilyen üvegformába, szilikonformába… Várunk néhány órát és kész is a saját készítésű gyertyánk.

Az alapokat követően jöhet a csinosítás. Különlegesebbé tehetjük a gyertyánkat, ha többféle színű gyertyát olvasztunk meg, és vagy keverve, vagy rétegesen öntjük ki őket (az egyes rétegeket várjuk meg míg megszilárdulnak, ezt követően öntsük a következőt). A gyertyaviaszt színezhetjük is, erre a legjobb és legolcsóbb eszköz a zsírkréta. A viaszreszelékünkbe törjünk bele néhány zsírkrétát és kész is a gyönyörű színes gyertyánk. 

Színes gyertyák

Könnyen készíthetünk illatgyertyát is. Ehhez a legjobb, ha illóolajat csepegtetünk az olvasztott gyertyánkba, így gyakorlatilag bármilyen illatú gyertyára szert tehetünk, legyen az kávés, fahéjas, csokis vagy citrusos. Emellett szárított gyümölcsökkel is színesebbé tehetjük, ami nem mellesleg kellemes illatot is biztosít. 

Kávés gyertya

Pénztárcabarát hozzávalók:

  • bármilyen boltban kapható fehér, háztartási gyertya
  • színes zsírkréták
  • illóolajok
  • zacskó
  • kiöntőforma (ami bármi lehet 🙂 )

A saját készítésű gyertya lehet tökéletes ajándék, dekoráció vagy egyszerűen csak egy hétköznapi rituálé alapvető eleme. Kíváncsi vagyok az ötleteitekre, saját készítésű gyertyáitokra, így ha kedvet éreztek, bátran írjátok meg tapasztalataitokat, vagy küldjetek képet az elkészült gyertyákról! Így egymás segítségére lehetünk! Azt hiszem hétvégén én is öntök néhány színes illatgyertyát 🙂 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!